Witaj, Zaloguj

Poradnik - Materace - Pytania i Odpowiedzi

MATERACE - PORADNIK DOBREGO SNU (2)

W drugiej części naszego poradnika przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z materacami. Nasz poradnik ma za zadanie pomóc przy wyborze odpowiedniego materaca. Zachęcamy też do zapoznania się z częścią pierwszą poradnika, gdzie opisujemy typy materacy, ich właściwości oraz zalety i wady.

Pytania i Odpowiedzi

(1) Dziadek mawiał, że na ból kręgosłupa najzdrowsza jest twarda deska pod plecami. Czy to prawda?

Pomimo tego, iż wiele osób nadal podtrzymuje owo twierdzenie nie jest ono prawdziwe. Materac nie może być ani za twardy ani zbyt miękki.

Najlepsze co możemy zrobić dla naszego kręgosłupa to zapewnić mu podłoże, które pozwoli na zachowanie naturalnych krzywizn anatomicznych. Czyli materac powinien uginać się pod naszym ciałem na tyle na ile wymaga tego nasz kręgosłup.

Twardy jak „deska” materac dodatkowo wykrzywia kręgosłup zmuszając go i podtrzymujące go mięśnie do zwiększenia napięcia. Co niestety skutkuje później nasileniem się stanów bólowych.

Innym problemem w przypadku zbyt twardego materaca są problemy z krążeniem krwi. Zbyt silny ucisk na ciało powoduje zaburzenia przepływu krwi a to z kolei prowadzi do odrętwień, konieczności częstych zmian pozycji w czasie snu i uczucia zmęczenia po obudzeniu.

(2) Co to są i do czego służą strefy twardości w materacach?

Nacisk wywierany przez ciało na materac jest inny na każdym odcinku. Strefy twardości pozwalają na optymalne dopasowanie nacisku ciała na materac.

W materacach stosuje się 3, 5 lub 7 stref twardości. W materacach sprężynowych reguluje się to poprzez usztywnienie sprężyn w danej strefie, w materacach piankowych stosuje się specjalne nacięcia pianki. Im stref w materacu więcej tym lepsze dopasowanie podłoża do kręgosłupa.

3 strefy twardości to miększe podłoże dla barków i nóg a twardsze dla okolicy bioder. 5 stref twardości to obok tego co zastosowane wyżej, dodatkowo wzmocniona okolica ramion. 7 stref twardości reguluje twardość materaca na odcinkach głowy, barków, bioder, ud i na części poniżej kolan.

Najtwardsza strefa to ta, gdzie ciało wywiera najmocniejszy nacisk, czyli biodrowa. Strefa o średniej twardości to odcinki ramion i ud, i najbardziej miękka w miejscach, w których spoczywają głowa i nogi.

(3) Czy źle dobrany materac może być powodem bólu pleców?

Tak. Choć bóle pleców mogą wynikać z różnych powodów to bardzo często jednym z nich jest nieodpowiednio dobrany materac.

Podstawą dbałości o zdrowie kręgosłupa jest zachowanie prawidłowej postawy podczas stania, siedzenia oraz spania na odpowiednim materacu.

Nadmierne przeciążanie kręgosłupa np. zbyt wysokie obcasy, nadwaga, długie stanie w jednym miejscu lub praca siedząca, prowadzą do nadmiernego naprężania zarówno stawów kręgosłupa jak i próbujących utrzymać go w odpowiedniej pozycji mięśni. Konsekwencją mogą być bóle pleców a w skrajnych przypadkach ciężkie stany chorobowe kręgosłupa.

Jedną z metod profilaktyki, obok dbania o zachowanie prawidłowej postawy, jest także odpowiednie podłoże podczas snu. Właściwie dobrany materac pozwala na odciążenie oraz zmniejszenie napięcia mięśni zbyt napiętych w ciągu dnia.

(4) Materac piankowy czy sprężynowy? Który materac jest lepszy?

Zdecydowanie lepsze są materace piankowe np. z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej.

W materacach sprężynowych nacisk na ciało uzależniony jest także od elastyczności sprężyn otaczających dany punkt. W materacu piankowym nacisk dostosowuje się do kształtu i ciężaru ciała. Takie dopasowanie się jest bardzo korzystne dla kręgosłupa.

Jeśli jednak Twój wybór padnie na materac sprężynowy to wybierz materac kieszeniowy, gdzie każda ze sprężyn umieszczona jest w osobnej kieszeni. Zwróć także uwagę na gęstość ich rozmieszczenia. Im więcej sprężyn tym lepsza reakcja na nacisk wywierany przez ciało.

Materace piankowe wypadają korzystniej w porównaniu ze sprężynowymi z powodu cech własnych pian stosowanych jako wypełnienia. Obecnie stosowane to pianki inteligentne potrafiące reagować na nacisk bądź temperaturę ciała.

(5) Dla pary lepiej wybrać dwa oddzielne materace czy jeden duży?

To zależy od tego jak para lubi spać. Jaka jest różnica ich wagi oraz jakie podłoża preferuje każde z nich.

Korzyści wynikające z posiadania dwóch materacy to przede wszystkim możliwość wyboru materaców o różnych właściwościach ale odpowiadających indywidualnym potrzebom każdego z partnerów. To także wygodne zastosowanie ich w przypadku posiadania podwójnego łóżka z osobnymi stelażami. Wygoda w podnoszeniu materacy i obracaniu ich.

Przy użytkowaniu jednego materaca przez dwie osoby o różnej wadze, do głosu dochodzi także ich nierównomierne zużywanie. Osoba o większej masie ciała szybciej zużyje materac, który nie został dobrany pod kontem jej indywidualnych potrzeb.

Jeśli jednak zdecydujecie się na jeden materac to zwróćcie uwagę na sprężystość punktową pianki. Powinna być ona wysoka, tak aby osoba lżejsza nie odczuwała zbytnio pracy materaca pod ciałem osoby cięższej. W tym przypadku polecane są materace lateksowe.

(6) Jaki materac wybrać dla osoby starszej?

Osoby starsze w znakomitej większości cierpią na zaburzenia krążenia krwi, schorzenia kręgosłupa czy choroby kości i stawów. Najlepszym, usprawniającym krążenie, odciążającym kręgosłup oraz nie powodującym odleżyn materacem będzie materac z pianki termoelastycznej.

Bywa, że u osób starszych o dużej masie ciała doskonale sprawdza się materac kieszeniowy multipocket, czyli materac o większej ilości sprężyn.

Ważne aby materac nie był zbyt miękki gdyż taki materac może powodować problemy z obracaniem się podczas snu oraz wstawaniem z łóżka.

Osoby starsze powinny sypiać na łóżkach, które pozwolą na sprawne podnoszenie się i wstawanie. Warto zastanowić się nad wykonaniem łóżka i materaca dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Zobacz nasze łóżka na wymiar.

(7) Jaki materac wybrać dla dziecka?

W przypadku dzieci istotny jest ich wiek i zważywszy, iż materac jest średnio używany przez ok. 10 lat warto zadbać o zdrowe podłoże dla śpiącego dziecka.

Materac dla dziecka nie może być ani za twardy ani za miękki. Istotne jest, że dzieci są dużo lżejsze od dorosłych zatem dobrze jeśli damy dziecku szansę na osobiste wypróbowanie materaca w sklepie. Niektórzy zalecają kupić od razu materac „dorosły”. To błąd gdyż wraz ze wzrostem zmienia się także waga dziecka i materac przestaje spełniać swoje zadanie.

Dzieci mają mniejszą odporność na alergeny, z tego powodu dla nich dedykowane są głównie materace piankowe. Choć sporo sklepów poleca dla dzieci materace lateksowe to warto wiedzieć, iż wśród alergologów zdania na temat lateksu są podzielone. Zatem w myśl zasady, że lepiej chuchać na zimne, dla dzieci polecamy materace z pianki wysokoelastycznej lub visco.

Koniecznym jest, w przypadku dzieci, wybierać materace wyposażone w zdejmowalne, nadające się do prania w domu, pokrowce.

(8) Kupiłem za twardy/za miękki materac. Jak temu zaradzić?

Zdarza się, że nowo kupiony materac jest jednak zbyt twardy lub za miękki. Jeśli nie możemy go zwrócić ani wymienić polecamy wówczas nakładki na materace zwane także top materacami.

Do twardego materaca lateksowego można dokupić np. miękką nakładkę z pianki poliuretanowej lub wysokoelastycznej. Do zbyt miękkiego wystarczy nakładka z włókna kokosowego.

Nakładki sprawdzają się także gdy dwie osoby o różnej wadze śpią na jednym materacu, gdzie dla dla jednej z nich jest on zbyt twardy lub za miękki. Tutaj także z pomocą może przyjść top materac wyrównujący braki właściwego materaca.

Czy wiesz, że?

Top materac jest też dobrym rozwiązaniem w przypadku gdy nie mamy miejsca na duże łóżko i zmuszeni jesteśmy sypiać na nierównej, twardej wersalce. Wówczas komfort snu można wspomóc właśnie nakładką.

(9) Cierpię na nadpotliwość, czy mogę spać na każdym materacu?

Dla osób z problemem nadmiernej potliwości zaleca się materace kieszeniowe lub z pianki wysokoelastycznej.

W przypadku zwiększonej potliwości nie są wskazane materace lateksowe i termoelastyczne, gdyż są to struktury słabo oddychające, co w takim wypadku może sprzyjać rozwojowi grzybów i pleśni.

Osoby silnie pocące się podczas snu, powinny zaopatrzyć się w materac ze specjalną siatką wentylującą, wspomagającą odprowadzanie wilgoci z wnętrza materaca.

Osoby cierpiące na nadpotliwość powinny w swoich materacach stosować pokrowce membranowe, cechujące się zwiększoną higroskopijnością lub wełniane. Pokrowce powinny nadawać się do prania w warunkach domowych.

(10) Czy mogę wyprać swój materac?

Samego materaca nie da się i nie trzeba prać gdyż struktura materacy jest tak przystosowana, iż nie wymagają one prania.

Prać w pralce można pokrowce, które da się zdjąć oraz większość top materacy.

Materac, który spróbujemy wyprać w domu bardzo szybko będzie się nadawał do wyrzucenia. W warunkach domowych nie ma możliwości dokładnego wypłukania z niego ewentualnych detergentów ani szybkiego wysuszenia go wewnątrz. Im dłużej rzecz schnie tym lepsze warunki stwarza rozwojowi bakterii i roztoczy.

W sytuacji gdy to absolutnie konieczne należy powierzyć wypranie materaca specjalistycznej firmie.

(11) Czy do materaca konieczny jest stelaż czy może on leżeć na podłodze?

Materac nie powinien leżeć na „gołej” podłodze. Każdy materac powinien być wsparty odpowiednim stelażem zapewniającym mu ochronę oraz wentylację od spodu.

Materac, sam ze swej natury, zawsze jest mniej lub bardziej elastyczny zatem jego podłoże, elastyczny stelaż, powinno pracować w tym samym co on, rytmie.

Układanie materaca bezpośrednio na podłodze pozbawia go wentylacji od spodu. Grozi to nie tylko zniszczeniem materaca ale też jego zapleśnieniem. W szczególności dotyczy to materacy lateksowych. Płaszczyzna podłogi zapewniająca zwiększone tarcie wpływa także na szybsze niszczenie materaca.

Czy wiesz, że?

Niedostosowanie podłoża do materaca może skutkować ewentualnym nieuznaniem roszczeń klienta w przypadku reklamacji gdyż doprowadzanie do niszczenia materaca jest traktowane jako użytkowanie niezgodne z przeznaczeniem lub nawet celowe uszkodzenie mechaniczne.

(12) Jaka jest różnica między stelażem a deskami w łóżku?

Podstawą i bazą zasadniczą dzisiejszych łóżek są stelaże. Ich konstrukcja ma za zadanie stabilnie podtrzymywać materac oraz zapewniać mu odpowiednią wentylację.

Deski stanowią jedną płaszczyznę i są sztywne, co utrudnia materacowi pracę. Elastyczne listwy pozwalają na regulację twardości materaca i współpracują z nim, wspomagając cechy własne materaca.

Jakość stelaża zależy między innymi od ilości listewek a dobry stelaż to jeden z czynników pozwalających na dłuższe użytkowanie materaca.

Sztywne deski oraz każde inne podłoże dla materaca pozbawione elastyczności wymuszają zwiększenie tarcia a tym samym wpływają na szybsze zniszczenie go.

(13) Jakie znaczenie ma stelaż?

Stelaż stanowi podstawę łóżka. Jest on jednym z elementów odpowiadających za prawidłowe użytkowanie materaca.

Zapewnia mu odpowiednie, elastyczne podparcie i właściwą wentylację. Właściwie dobrany, gwarantuje materacowi stabilność i zwiększa komfort spania.

Stelaż może także wspomagać rehabilitacyjne działanie wielu materacy. Dla osób ze schorzeniami kręgosłupa, chorobami płuc czy osób leżących, np. po udarach mózgu, najkorzystniejsze są stelaże z regulacją elektryczną.

Stelaż można dopasować do każdego łóżka, trzeba tylko pamiętać aby był nieco krótszy i węższy od łóżka. Stelaże elastyczne można zamontować w większości standardowych łóżek. Natomiast wybór stelaża elektrycznego powinien być poprzedzony rozmową z doradcą.

(14) Czy po upływie czasu gwarancyjnego materac może nadal nadawać się do użytku?

Dobry materac może zachować swoje właściwości rehabilitacyjne przez kilkanaście lat. Sprawą dyskusyjną może być natomiast jego stan higieniczny.

Przez kilkanaście lat co noc pochłania on pot, gromadzi się w nim kurz oraz mikroodpady organizmu np. naskórek, włosy. Niezależnie zatem od jego stanu zewnętrznego po kilku/kilkunastu latach, zgodnie z zaleceniami producenta, trzeba materac wymienić.

Niektóre materace zapewniają wyjątkowo długi czas użytkowania oraz dzięki ich cechom własnym bardzo długo pozostają higieniczne i bezpieczne.

Z pewnością odpowiednia dbałość o materac oraz stosowanie się do zaleceń producenta pozwalają na wydłużenie żywotności materaca.

(15) Potrzebuję materaca rehabilitacyjnego ale nie stać mnie na jego zakup. Dlaczego dobre materace są takie drogie?

W procesie produkcji materaca, tak samo jak w procesie produkcji każdej innej rzeczy na finalną cenę wpływa masa różnych czynników. Koszty badań laboratoryjnych, jakość użytego materiału, długość czasu wytwórczego czy choćby precyzja wykonania lub dystrybucja.

W przypadku materacy sprawdza się reguła, że cena zazwyczaj idzie w parze z jakością. Za lepszy materac trzeba niestety więcej zapłacić, ale zapewni on użytkownikowi długie lata korzystania z komfortu. W cenę wysokojakościowego materaca wliczone są także atesty i certyfikaty wydawane przez instytucje i organy działające w obszarach zdrowia.

W przypadku gdy wybrany materac wydaje nam się zbyt drogi warto zwrócić się o pomoc do doradcy w sklepie, który pomoże wybrać tańszy materac o zbliżonych właściwościach.

Czy wiesz, że?

Istnieją sposoby na obniżenie kosztów zakupu materaca. Osoby, które z racji stanu zdrowia mogą starać się o różnego rodzaju refundacje powinny dowiedzieć się o możliwość dofinansowania zakupu materaca rehabilitacyjnego przez PFRON, PCRP lub inną upoważnioną do tego instytucję.

(16) Jaki materac zapewni zdrowy sen osobie o dużej masie ciała?

Osoby z dużą nadwagą i otyłe inaczej odczuwają twardość materaca dlatego właściwszy będzie materac twardszy. Jednak nie może to być materac bardzo twardy jak zalecają niektórzy, twierdząc, iż pod osobą o większych gabarytach bardzo twardy materac nie będzie się uginał i zapadał.

Materac musi się uginać pod ciężarem ciała dlatego zalecamy owszem, twardszy materac ale elastyczny. Taki, który podda się ciężarowi ciała ale też w odpowiednim momencie ograniczy jego nacisk zapewniając kręgosłupowi odpowiednią pozycję.

Tutaj nacisk na materac jest silniejszy zatem przy wyborze najtwardszego materaca np. kokosowego, można się spodziewać zatrzymywania krążenia krwi w kończynach i odrętwień, prowadzących do częstych zmian pozycji snu a tym samym poczucia dyskomfortu i zmęczenia. Niezależnie od wagi osoby z niego korzystającej, zadaniem materaca zawsze jest zapewnienie odpowiedniego podparcia kręgosłupowi i odciążenie go.

W przypadku osób z nadwagą bardzo istotne jest aby obok wyboru materaca w równej mierze skupiły się na dobraniu odpowiedniego do wagi stelaża, gdyż to on jako pierwszy ulegnie zniszczeniu w przypadku niedostosowania poszczególnych elementów łóżka do ciężaru osoby śpiącej.

(17) Czy pozycja w jakiej śpimy powinna wpływać na wybór materaca?

Tak, gdyż w zależności od tego jak śpimy, krzywizny naszego kręgosłupa są mniej lub bardziej znaczące dla elastyczności materaca.

Jeśli sypiamy w pozycji „na boku”, wówczas materac musi uginać się tak aby utrzymać oś kręgosłupa w linii prostej. Natomiast przy pozycji „na wznak” kręgosłup powinien zachować kształt delikatnie przypominający literę „S”.

Pozycja na brzuchu nie jest zalecana gdyż nie pozwala na właściwe, zdrowe ułożenie kręgosłupa.
Pomimo, iż wiele osób twierdzi, że najwygodniej sypia im się na brzuchu to wybór materaca w tym przypadku jest bardzo trudny.

Właśnie pozycja w jakiej śpimy pomaga dobrać odpowiednio twardy lub miękki materac. Dlatego podczas wyboru materaca w sklepie najlepiej sprawdzimy to kładąc się na nim w pozycji w jakiej zazwyczaj sypiamy.

(18) Jak dbać o materac?

Najważniejsze to nie zamoczyć materaca. W domowych warunkach trudno szybko wysuszyć taką strukturę jak ta w materacu. A im dłużej trwa proces wysychania tym bardziej materac jest narażony na rozwój pleśni i grzybów.

Materac należy jak najczęściej wietrzyć. Dobrze jest raz na jakiś czas wystawić go na mróz, który znany jest jako pogromca roztoczy. Niezbyt długa chwilka na balkonie zawsze korzystnie zadziała na świeżość materaca. Każdy materac powinno się także często odkurzać.

Dwustronny materac należy odwracać jak najczęściej. Zaleca się odwracanie go co dwa tygodnie. Pozwala to nie tylko zmniejszyć zużycie danej strony ale też zwiększa jego higieniczność.

Producenci zawsze dołączają zalecenia i wskazówki jak dbać o materac. Najbezpieczniej dla materaca i dla naszych pieniędzy jakie w niego zainwestowaliśmy będzie jeśli się do nich zastosujemy.

(19) Pokrowiec lato-zima albo z aloesem. Czy pokrowiec ma jakieś znaczenie?

W naszym klimacie temperatura w sypialniach właściwie nie ulega większym zmianom zatem wybór strony w pokrowcu nie ma większego znaczenia. Zimowa strona pokrowca przydaje się jednak osobom mającym problem tzw. zimnych nóg lub ludziom o tendencjach do marznięcia.

Nowoczesne pokrowce wzbogacone są o wiele atrakcyjnych i przydatnych dodatków. Drobinki bądź całe nici srebrne stanowią ochronę przed bakteriami i drobnoustrojami. Olejek aloesowy działa dobroczynnie na skórę a lawendowy koi i pomaga zasnąć.

Pomimo atrakcyjności wizualnej i cech pokrowców, każdy z nich powinien być dodatkowo chroniony prześcieradłem lub specjalnym ochraniaczem. Dodatki zastosowane w pokrowcach bez problemu przedostaną się przez prześcieradło a ono zapewni ochronę przez zabrudzaniem.

Czy wiesz, że? Współczesne pokrowce są bardzo zaawansowane technologicznie i niektóre z nich tkane są w taki sposób aby zapewniały użytkownikowi także delikatny masaż.

(20) Jestem osobą o nietypowych rozmiarach. Jak powinieniem dobrać materac aby spało mi się wygodnie?

Dobry materac to nie tylko najlepsze wypełnienie, właściwa twardość ale też odpowiednia długość i szerokość. Całe ciało powinno wygodnie spoczywać na materacu, powinniśmy mieć możliwość swobodnego przekręcania się na bok oraz rozciągnięcia.

Standardowo materac powinien być dłuższy o ok. 20 cm od najwyższej osoby śpiącej na nim. Najczęściej spotykaną długością łóżka jest 200 cm. Czyli osoby przekraczające 180 cm wzrostu powinny sypiać na łóżkach wykonywanych na indywidualne zamówienie.

Choć za standardową szerokość łóżka podwójnego uznaje się 140 cm to najwygodniej śpi się jeśli na każdą z osób jest przewidziane po 90 cm. Czyli naprawdę komfortowy sen zapewni łóżko szerokie na 180 cm.

Czy wiesz, że? Oczywiście standardy nigdy nie biorą pod uwagę komfortu osób o nietypowych rozmiarach. Dlatego SENPO jest jednym z niewielu sklepów, w których zamówisz łóżko i materac wykonane na dowolny, taki jakiego potrzebujesz, wymiar. Zobacz nasze łóżka na wymiar.

* * *

Zobacz ważne informacje o materacach

Materace - Poradnik dobrego snu

Zapraszamy także do oglądania filmowych prezentacji:

Materiały filmowe - Pytania i Odpowiedzi (video)


wycena-lozka
zobacz-wzorniki-tkanin
zobacz-wzorniki-drewna
pobierz-katalogi-pdf
produkt-miesiaca
koldry-poduszki

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Koszyk DO KASY

Zamówienia internetowe

Skontaktuj się z obsługą sklepu internetowego

(+48) 535-635-716

zamowienia@senpo.pl

Salony sprzedaży

Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Wrocław, Warszawa, Zielona Góra

Zobacz adresy i telefony

Materace na wymiar, łóżka na zamowienie

kołdry i poduszki

Kontakt z Salonami

Gdańsk - Rental Park

(+48) 533-336-278

gdansk@senpo.pl

Gdańsk - City Meble

(+48) 575-636-228

gdansk@senpo.pl

Olsztyn - Pawilon Handlowy

(+48) 575-636-259

olsztyn@senpo.pl

Poznań - C.H. Giant

(+48) 531-636-272

poznan@senpo.pl

Poznań - Galeria Polskie Meble

(+48) 531-636-275

poznan@senpo.pl

Warszawa - Domoteka - Park Ikea

(+48) 575-636-227

warszawa@senpo.pl

Warszawa - Home Concept

(+48) 533-336-277

warszawa@senpo.pl

Wrocław - Galeria Domar

(+48) 575-662-577

wroclaw@senpo.pl

Wrocław - Giant Meble

(+48) 531-636-479

wroclaw@senpo.pl

Zielona Góra - Centrum Wyposażenia Wnętrz

(+48) 535-832-912

zielonagora@senpo.pl

raty

NASZE SKLEPY

Salon SENPO - Gdańsk

Rental Park
ul. Przywidzka 7
80-174 Gdańsk
Google+ Lokalnie
tel.: (+48) 533-336-278
e-mail: gdansk@senpo.pl

Salon SENPO - Gdańsk

City Meble
Al. Grunwaldzka 211
80-266 Gdańsk
Google+ Lokalnie
tel.: (+48) 575-636-228
e-mail: citymeble@senpo.pl

Salon SENPO - Olsztyn

Pawilon Handlowy
Władysława Leonharda 5
11-041 Olsztyn
Google+ Lokalnie
tel.: (+48) 575-636-259
e-mail: olsztyn@senpo.pl

Salon SENPO - Poznań

C.H. Giant
ul. Krzywoustego 68
61-144 Poznań
Google+ Lokalnie
tel.: (+48) 531-636-272
e-mail: poznan@senpo.pl

Salon SENPO - Poznań

Galeria Polskie Meble
Aleje Solidarności 34
61-696 Poznań
Google+ Lokalnie
tel.: (+48) 531-636-275
e-mail: poznan@senpo.pl

Salon SENPO - Warszawa

Domoteka - Park Ikea
ul. Malborska 41 - Targówek
03-286 Warszawa
Google+ Lokalnie
tel.: (+48) 575-636-227
e-mail: warszawa@senpo.pl

Salon SENPO - Warszawa

Home Concept
Al. Jerozolimskie 185
02-222 Warszawa
Google+ Lokalnie
tel.: (+48) 533-336-277
e-mail: warszawa@senpo.pl

Salon SENPO - Wrocław

Galeria Domar
ul. Braniborska 14
53-680 Wrocław
Google+ Lokalnie
tel.: (+48) 575-662-577
e-mail: wroclaw@senpo.pl

Salon SENPO - Wrocław

Giant Meble
ul. Brucknera 32-34
51-411 Wrocław
Google+ Lokalnie
tel.: (+48) 531-636-479
e-mail: wroclaw@senpo.pl

Salon SENPO - Zielona Góra

Centrum Wyposażenia Wnętrz
Aleja Zjednoczenia 106
65-120 Zielona Góra
Google+ Lokalnie
tel.: (+48) 535-832-912
e-mail: zielonagora@senpo.pl

Znajdziesz nas w Google+